JOSEF FRANK

Fåtölj, modell 336, Firma Svenskt tenn. 1900-talets andra hälft.

Fast stoppad klädsel med lös plymå. Sitthöjd ca 40 cm.

Konditionsrapport

Åldersbetingat slitage. Ställvis missfärgat samt skadat tyg . Nackkudde saknas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    12 000
    1 225 EUR
    1 480 USD

    Budhistorik (39 bud)
    1213 jan 11:4512000SEK
    1013 jan 11:4411500SEK
    12A13 jan 11:4411200SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes