TABURETT sengustavianskt stockholmsarbete

Bemålad, rektangulär med något svängda långsidor, ramverk med lagerstav, raka kannelerade bladhölstrade ben rosettanfanger, höjd ca 43 cm. Framtagen originalfärg

Konditionsrapport

Smärre slitage. Skador.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

+46-767 810613
patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 601
    366 EUR
    449 USD

    Budhistorik (24 bud)
    1014 jan 12:183601SEK
    1114 jan 10:013401SEK
    10A14 jan 10:013300SEK