SNEDKLAFFSÖVERDEL till byrå, troligen Tyskland 1700-tal.

Ek. Uppskjutande mittparti, skuret krön. Snedklaff, skåp och lådor med skuren dekor. Längd 100, djup 50, höjd c:a 90 cm.

Slitage, sprickor, skador, delvis maskstungen. Övre låset defekt/låst, klaffens lås saknar nyckel. Rost. En lådknopp saknas. Senare gångjärn. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK