ERNESTO SALVADO, 32 st teckningar och akvareller samt 1 olja på pannå. Signerade och delvis daterade 1964-68.

Den svartvita bilden föreställer konstnären med hustru och konsthandlaren Ann Burman med döttrar. Bilden är tagen i mitten av 1960-talet, då konstnären vistades en tid i Sverige hos familjen Burman.

Ej ramade, veck, fläckar, pappersförlust, gulnade.

Utropspris
6 000 SEK