ERNESTO SALVADO, 32 st teckningar och akvareller samt 1 olja på pannå. Signerade och delvis daterade 1964-68.

Den svartvita bilden föreställer konstnären med hustru och konsthandlaren Ann Burman med döttrar. Bilden är tagen i mitten av 1960-talet, då konstnären vistades en tid i Sverige hos familjen Burman.

Konditionsrapport

Ej ramade, veck, fläckar, pappersförlust, gulnade.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss