KINDJAL, Ryssland, 1900-talets början.

Träfäste. Läderbalja, målade metallbeslag. Klingan omärkt. Fästet numrerat 59. Längd 59 cm, klingan 43,5 cm.

Smärre slitage. Smärre rostfläckar.

Utropspris
150 EUR