SPEGEL, 1800-talets andra hälft.

Förgylld samt bronserad. Delvis genombruten dekor av vinrankor samt fågel. Bredd ca 100 cm, höjd ca 240 cm.

Slitage. Sprickor. Lagningar. Delvis senare bronsering/förgylldning. Skador. Delar saknas. Renoverad och kompletterad.

Utropspris
4 000 SEK