Förgylld samt bronserad. Delvis genombruten dekor av vinrankor samt fågel. Bredd ca 100 cm, höjd ca 240 cm.
Slitage. Sprickor. Lagningar. Delvis senare bronsering/förgylldning. Skador. Delar saknas. Renoverad och kompletterad.