Bronserad och förgylld. Fast stoppad sits. Ben med avslutande tassfötter. Skuren dekor samt dekor av pastellage. Sitthöjd ca 39 cm.
Förstärkningar. Dekorbortfall. Färgbortfall. Synliga skarvar. Ställvis slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10