MAURICE ESTÈVE, färglitografi, signerad och numrerad 184/260.
"L´ACCUEIL". Signerad med blyerts. Utförd 1954. Färglitografi på BFK-Rives-papper, tryckt hos Desjobert, Paris, utgiven av Konstfrämjandet, Stockholm. Bildstorlek ca 46 x 61 cm.
Ej examinerad ur ram.
Prudhomme-Estève/Moestrup 21.