MINIFIGURINER, 5 ST, porslin, Arabia och Bo Fajans, 1900-talets andra hälft.
Muminpappan, Muminmamman, Snorkfröken och Too-Ticki av Tuulikki Pietilä, Arabia, 1990-tal. Lilla My av Signe Hammarsten-Jansson, Bo Fajans, 1950-tal. Höjd 4,5-8,5 cm.
Nagg. Lilla My lagad.