BÖCKER: Östergötland och Norrköping, 1798 och 1817, två volymer.

Norrköpings Minne, H O Sundberg, tryckt hos Raam, Norrköping 1798, med sex vikta kartor och andra motiv. Försök till en ny Beskrivning öfver Östergötland, Linköping 1817.

Slitage. Skador. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK