SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft.

Ram med delvis framtagen bronsering och förgyllning. Dekor av krönande rovfågel. Två ljusarmar. Mått100 x 59 cm inkl ljusarmar.

Slitage med skador, lagningar och sprickor. Något maskstungen. Ställvis anlupet glas.

Utropspris
7 000 SEK