BESTICKUPPSÄTTNING, 50 delar, silver, Musslan-serien, knivarna med stålblad, Tavastehus och Åbo 1950-1979.

12 matskedar, längd 20 cm
12 gafflar, 17,5 cm
12 knivar, 20,5 cm
7 knivar, 17 cm
6 serveringsgafflar, 15 cm
en serveringssked med förgyllt blad, längd 26 cm.
Vikt exkl. knivar 1033 g.

Anlupna. Slitage. En kniv med bucklor i skaftet.

Utropspris
300 EUR