BESTICKUPPSÄTTNING

50 delar, silver, Musslan-serien, knivarna med stålblad, Tavastehus och Åbo 1950-1979.

12 matskedar, längd 20 cm
12 gafflar, 17,5 cm
12 knivar, 20,5 cm
7 knivar, 17 cm
6 serveringsgafflar, 15 cm
en serveringssked med förgyllt blad, längd 26 cm.
Vikt exkl. knivar 1033 g.

Konditionsrapport

Anlupna. Slitage. En kniv med bucklor i skaftet.

Placering
Stora Robertsgatan 4

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    320
    EUR
    3 171 SEK
    400 USD

    Budhistorik (6 bud)
    412 feb 18:01320EUR
    1A12 feb 17:46300EUR
    312 feb 17:46288EUR