STOLAR, 5 st snarlika samt PALLAR, ett par, Thonettyp, 1900-talets slut.

Böjträ i bok. Sits av flätad rotting. Sitthöjd 46-47 cm. Total höjd 89 cm.

Bruksslitage, stötmärken.

Utropspris
2 500 SEK