BYRÅ

Gustaviansk, möjligen Sydsverige, 1700-talets slut.

Fanerad med alm samt med senare ditsatta förgyllda mässingsbeslag (dock gamla). Vid beslagen dekor av rocailler. Bredd ca 105, djup ca 57, höjd ca 79 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Kompletterad och renoverad med bland annat senare (dock äldre) beslag. Fanerskador. Torrsprickor. Mindre maskstungen.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T14

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    4 000
    406 EUR
    499 USD

    Budhistorik (3 bud)
    110 jan 20:214000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes
    110 jan 20:213500SEK
    110 jan 20:203000SEK