TRÄDGÅRDSSOFFA, Norrahammar, 1900-talets första hälft.

Målade gavlar av gjutjärn märkta "Norrahammar". Träribbor i rygg och sits. Längd ca 154 cm.

Slitage. Senare målning. Sprickor. Träribba med mindre skada.-

Utropspris
4 000 SEK