ÄGG

Silver och emalj, möjligen Ryssland, 1900-tal.

Tvådelat, invändigt förgyllt. Dekor i flerfärgad cloisonnéemalj. Silver 84 zolotniki. Höjd 6,5 cm. Vikt 92 g.

Konditionsrapport

Smärre ytslitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    7 000
    706 EUR
    885 USD

    Budhistorik (41 bud)
    1014 feb 18:597000SEK
    13A14 feb 18:596800SEK
    1014 feb 18:596610SEK