Design
1005803

FREDRIK KAYSER, troligen, fåtölj, Vatne Lenestolfabrik, Norge, 1900-talets andra hälft. CITES-intyg.

Skinnklädsel. Lösa kuddar i sits och rygg. Nackstöd. Kopplade ben i palisander. Sitthöjd ca 40 cm.

Slitage, ställvis hård. Repor. Rispa på armstöd.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites