GULDSMEDSAKTIEBOLAGET GAB, bestickservis, 92 delar, silver, Stockholm, 1930/40-tal.

Tolv kaffeskedar, tolv moccaskedar, såsslev, syltsked, tolv matgafflar, sex matknivar med blad i rostfritt stål, tolv matskedar, tolv bordsskedar, tolv bordsgafflar samt tolv bordsknivar. Total vikt 4100 gram.

Senare gravyr. Bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK