SLAGLÅSPISTOL, Johan Engholm, Ödestugu, 1800-talets mitt.

Mässing med kolv i ek. Fyrpipig. Märkt "J. Engh". Längd 21 cm.

Bruksskick. Skador på nipplarna. Rostangrepp. Märken.

Utropspris
1 500 SEK