LI BINGQI (1947-), rullmålning, tusch och akvarell på papper, signerad,

Motiv av fåglar, kalligrafi samt tre röda sigill, bildmått 134x67 cm.

Konditionsrapport

Smärre fläck.

Proveniens
Previously purchased at the Qianmen hotel in Beijing in 1992, at the Beijing Liyuan Society of Calligraphy & Fine Arts.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss