LI BINGQI (1947-), rullmålning, tusch och akvarell på papper, signerad,

Motiv av fåglar, kalligrafi samt tre röda sigill, bildmått 134x67 cm.

Smärre fläck.

Proveniens

Previously purchased at the Qianmen hotel in Beijing in 1992, at the Beijing Liyuan Society of Calligraphy & Fine Arts.

Utropspris
4 000 SEK