Cabochonslipade stenar bland annat Lapis lazuli. Fasettslipad blå paste. Instickslås. Med säkerhetskedja. Längd 15 cm. Vikt 51,5 gram.
En sten med spricka. Slitage på förgyllning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10