8 st kaffeskedar, längd 11,5 cm, 8 st gafflar, längd 18 cm, 8 st knivar med stålblad, längd 20,5 cm, ett par tårtbestick med stålblad, längd 21 och 24 cm. I originalschatull. Vikt exklusive knivar och tårtbestick 421 g.
Smärre slitage. Schatullen med smärre skador och med "Pohjola"-plaketter.