BESTICKSERVIS, silver, ca 144 dlr, Eskilstuna, "Chippendale", 1990-talets slut,

12 st gafflar längd 17,5 cm.
12 st fiskknivar längd 21 cm.
12 st smörknivar längd 16,5 cm.
12 st gafflar längd 18 cm.
12 st skedar längd 18 cm.
12 st knivar längd 20 cm.
12 st gafflar längd 20 cm.
12 st skedar längd 20,5 cm.
12 st knivar längd 22,5 cm.
12 st gafflar längd 14,5 cm.
12 st skedar längd 15 cm.
12 st knivar längd 17,5 cm.

Total vikt inklusive stålblad ca 7000 gram.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
18 000 SEK