MATTA, Kirman, old/semiantik, 145 x 89 cm.

Ljust fält med mittmedaljong och hörnornament. Ljus huvudbård.

Bruksskick. Ställvis hårdare slitage. Fläckar och smutsig. Lagade kanter. Skadade fransar. Ställvis blekt. Skör/cherook. Lagad.

Utropspris
1 500 SEK