SALTKAR, ett par, silver, okänd mästare, den ena stämplad HB, 1800-talets första hälft

Invändigt förgyllda. På oval samt konturerad fot, vid sidorna uppsvängda hänklar. Höjd ca 9 cm. Vikt ca 157 gram

Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Den ena skadad vid hänkelfästet

Utropspris
3 000 SEK