Allmoge
1006264

KISTA, signerad "A P S", daterad 1784.

Målad. Järnbeslag. Längd 92 cm. Bredd 51 cm. Höjd 45 cm.

Slitage med skador och sprickor. Något maskstungen. Renoverad med mindre kompletteringar och senare ytbehandling. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK