SKÄNK, 1900-talets första hälft.

Målad. Låda samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Skuren dekor. Bredd 104, djup 49, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor.

Utropspris
2 000 SEK