BÖCKER, 4 st, div. Wiener Bronsen, resealbum, Wigerdals värld mm.

- "Wiener Bronzen" Die Bronze-Miniaturen der Jahrhundertwende. 1991 Dietmar E. Seiler/Peter Stauber.
- "Wigerdals värld" känd och okänd design från 50-, 60- och 70-talen. 2003
Lage Stone & Hans Rooth
- "Das Geschlechtleben der Japaner" von Dr. Friedrich S.Krauss 1911
- Resealbum, 1950-tal, med foton, biljetter och broschyrer.

Bruksskick. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK