VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.

Målat. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan, varav en glasad dörr. En låda. Beslag av mässing. Bredd 147, djup 46, höjd 136 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Ett defekt lås.

Utropspris
4 000 SEK