GEORGE UNITE, förrättsbestick, 12 st, silver och pärlemor, Birmingham, 1840.

Sex gafflar samt sex knivar. Längd ca 16,5- 20 cm.

Bruksslitage. Flertalet nagg. Ett skaft med flisa. Två skaft med lagningar

Utropspris
1 500 SEK