SALTKAR, SENAPSKANNA OCH PEPPARSTRÖARE, silver och glas, London, England, 1900-talets början. Total vikt ca 412 gram.

Insatser av blått glas. Höjd ca 4,5-9,5 cm.
Medföljer 2 saltskedar, Sverige, bl a 1853. Vikt ca 15 gram.

En insats med lagning och skada. Smärre nagg.

Utropspris
2 500 SEK