BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, omkring år 1800.

Målad och bronserad. Fast stoppad sits och rygg. Skuren dekor samt dekor av pastellage. Sitthöjd ca 50, höjd ca 80 cm.

Slitage. Smärre skador. Lagningar. Senare målning och bronsering med rester av underliggande originalfärg.

Utropspris
6 000 SEK