Design
1006702

JONAS BOHLIN, bord, "Triptyk II", Källemo, Värnamo, modell formgiven 1988, daterat 1989.

Underrede i lackerat gjutjärn. Massiv skiva i ask. Diameter 90 cm. Höjd 73 cm.

Slitage. Repor. Märken. Mindre rostangrepp. Fläckar. Delvis senare målning.

Utropspris
3 000 SEK