Glas Övrigt
1006889
Edvin Ollers
(Sverige, 1888-1959)
Edvin ollers, vas, glas, elme glasbruk.

EDVIN OLLERS, vas, glas, Elme Glasbruk.

Tonad gjuten glasmassa. Märkt i gods "Ollers Elme". Diameter 17,5, höjd 16 cm.

Bruksslitage. Flertalet mindre nagg på fotringen. Repor. Står något ojämt.

Utropspris
1 500 SEK