Stomme i trä. Skuren dekor i fronten med två dörrar . Längd 160 cm. Djup 58 cm. Höjd 68 cm.
Märken. Slitage. Torrsprickor. Maskstungen. Delvis renoverad. Skador. Restaurerad/kompletterad. Nyckel saknas.