SKÅP, barockstil, 1900-talets första hälft.

Mahogny samt faner. Front med pardörr med skuren dekor. Bakomliggande låd- och skåp inredning. Underdel med fack. Längd 115 cm. Djup 40 cm. Höjd 160 cm.

Slitage. Mittdörren på insidan är låst. Smärre fläckar. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK