SKÅP, 1700-tal.

SKÅP, 1700-tal.

Mestadels valnöt. Över och underdel med dörrpar. Bakom de övre lådinredning. Bredd ca 120, djup ca 53, höjd ca 180 cm. Nyckel finns.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Kompletterat med senare ben och sockel. Skador. En list medföljer separat. Nyckel fungerar endast i den översta delens dörrpar.

Utropspris
6 000 SEK