OLOF HERMELIN, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad O. Hermelin och daterad 1873.
Gosse på skogsväg. 64,5 x 48 cm.
Retuscher. Oxiderad fernissa. Smärre färgbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10