LANTERNA / SKEPPSLYKTA, Perko, Brooklyn NY, 1900-talets första hälft.

Lilafärgat, slipat glas. Bredd 35 cm, djup 31 cm, höjd 38 cm.

Övre delen saknas. Skadat glas. Bucklor. Färgbortfall.

Utropspris
150 EUR