SKÄNK, 1800-talets andra hälft.

Målad. Två lådor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 111, djup 50, höjd 115 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Senare beslag. Delvis senare ben.

Utropspris
5 000 SEK