VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.

Målat. Glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. En låda. Beslag av mässing. Bredd 94, djup 40, höjd 210 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Kompletterad, senare glas i dörrar.

Utropspris
10 000 SEK