CIGARETTETUI och TÄNDARE, delvis förgyllt silver respektive förgylld metall, Dunhill respektive Dupont, Paris.

Cigarettetuiets vikt ca 178 gram, längd ca 11, bredd ca 8, höjd ca 1 cm. Tändarens höjd ca 4,5 cm.

Smärre slitage. Några repor. Märken.

Utropspris
2 000 SEK