Motivet föreställer konstnärens dotter fru Suzanne Ranström och barnbarnet Gunlög. "Suzanne och Gunlög" Plåtstorlek 29,5x19 cm.
Gulnad. Mindre hanteringsslitage. Fläckar. Skador i ytterkanten.