HÖRNSKÅP, ett par, rokokostil, 1900-tal, Åmells.

Tvådelat. Brunbetsade, välvd med flankerande kannelyrer, överdel med glasade rutor. Uppsvängt profilerat krön. Längd ca 89 cm, djup 63 cm, höjd totalt ca 200 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor.

Utropspris
3 000 SEK