SERVISDELAR, 30 st, porslin, M.S. Kuznetsov, Dmitrov fabriken, 1891-1917, Ryssland.

18 mattallrikar, ø 24 cm.
5 djupa tallrikar, ø 24 cm.
6 förrättstallrikar, ø 22 cm.
såssnipa

Två tallrikar med nagg. Ställvis omfattande slitage.

Utropspris
200 EUR