SOFFA, Scapa, Rydaholm, 1900-talets tredje kvartal.

Underrede i teak. Klädd i rött läder. Etikettmärkt. Längd 187 cm.

Slitage, ställvis hårt. Fläckar. Ställvis torkad stoppning. Tejprester på en sida. Mindre skador på träet. Viss källardoft.

Utropspris
3 000 SEK