BRUNO MATHSSON, SIDEBOARD/SKÄNK, "Mi 806", 1900-talets andra hälft.

Fanerad i masurbjörk. Front med två skjutdörrar, fötter i krommetall. Längd 210, djup 46, höjd 72 cm.

Skador, främst i bakre nedre kant samt del av bakstycke saknas, i övrigt smärre skador, repor, märken fanerbortfall.

Utropspris
4 000 SEK