böjträ, sitthöjd ca 46 cm, sittdjup ca 40,5 cm, bredd totalt ca 53 cm, höjd upp till karm ca 71 cm. Delvis märkta.
Något instabil. Slitage. Färgbortfall. Repor. Förstärkningar.