INGRID DESSAU, MATTA, maskingjord dubbelväv, ca 199 x 131,5 cm, signerad ID
Blåmelerad botten med rader av geometriska figurer i olika gröna nyanser. Grön bård.
Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar.